
| Parameter | Value |
|---|---|
| Termination | Solder Pin |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -25 °C |
| Packaging | Bulk |
| RoHS | Compliant |
| Pitch | 3 mm |
| Gender | Male |
| Connector Type | Shrouded |
| Number of Positions | 14 |
| Number of Rows | 2 |
| Row Spacing | 3 mm |
| Mating Post Length | 8.5 mm |
| Termination Post Length | 3 mm |
Stock: 481
Distributors
pcbx
Unit Price$0.40406
Ext.Price$0.40406
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.40406 | $0.40406 |
| 10 | $0.31930 | $3.19300 |
| 25 | $0.28976 | $7.24400 |
| 50 | $0.26295 | $13.14750 |
| 100 | $0.23862 | $23.86200 |
| 300 | $0.22524 | $67.57200 |
| 500 | $0.21262 | $106.31000 |
| 1000 | $0.20031 | $200.31000 |
